ČEPS, a.s. je úspěšnou energetickou společností, provozovatelem české soustavy pro přenos elektřiny, který intenzivně spolupracuje se svými zahraničními protějšky v celé Evropě na tvorbě liberalizovaného trhu s elektřinou.

Vedoucí odboru Kybernetická a informační bezpečnost (KIB)

V souvislosti s intenzivním rozvojem digitalizace a uplatňováním moderních přístupů k informační a kybernetické bezpečnosti hledáme dynamického manažera, který bude zodpovídat za realizaci nové strategie informační a kybernetické společnosti.

Pracovní náplň:

  • Vytváří a realizuje strategii společnosti v oblasti KIB
  • Provádí pravidelnou aktualizaci analýzy rizik IKB
  • Monitoruje kybernetické události a incidenty
  • Zajišťuje bezpečnostní dohled a následná preventivní a reaktivní opatření
  • Zodpovídá za zkvalitňování připravenosti na aktuální a očekávané informační a kybernetické hrozby společnosti
  • Vykonává povinnosti Manažera bezpečnosti informací
  • Řídí systém bezpečnosti informací dle ISO/IEC 27001 (ISMS)
  • Zajišťuje soulad s požadavky zákona č.181/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti (ZKB)
  • Zodpovídá za plnění technických a organizačních opatření vyplývajících z pravidelných analýz rizik, požadavků ISMS, ZKB

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání (IT, energetika výhodou)
  • Znalost metodiky a principů tvorby strategie
  • Zkušenost z obdobné pozice alespoň 5 let
  • Znalost trendů vývoje energetiky, kybernetické a informační bezpečnosti a ICT
  • Znalost právních, technických norem a standardů v oblasti KIB a energetiky
  • Zkušenost s vedením lidí
  • Komunikativní osobnost orientovanou na výkon s logickým uvažováním
  • Anglický jazyk na úrovni B2
  • Spolehlivost, bezúhonnost a integrita
  • Bezpečnostní prověrka stupně D výhodou
  • Mezinárodní zkušenosti výhodou

Nabízíme:

  • Zázemí stabilní a strategicky důležité společnosti
  • Odpovídající mzdové ohodnocení
  • Širokou škálu zaměstnaneckých benefitů
  • Příjemné pracovní prostředí
  • Možnost dalšího vzdělávání a rozvoje
  • Místo výkonu práce Praha 10
  • Nástup dle dohody

Informace o pozici

Místo pracoviště

Elektrárenská 774/2, 101 00  Praha-Michle, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, zvýhodněné půjčky zaměstnancům, zdravotní volno/sickdays, firemní akce

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

ČEPS, a.s.

Kontakt

ČEPS, a.s.
Milada Kábrtová
Elektrárenská 774/2
101 52  Praha 10-Bohdalec
Česká republika